Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi

Trudni ludzie nie są niestety jakimś wyjątkiem, można się z nimi stykać dosłownie wszędzie: na ulicy, w urzędzie, w pracy, w domu. Radzenie sobie  z ludźmi, którzy są uciążliwi, upierdliwi, a czasami nawet niebezpieczni, nie jest łatwe, ale możliwe.

Gill Hasson w książce „Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi” odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości jakie mogą się pojawić w związku z tym tematem. Omawia między innymi następujące tematy:

– kto to jest człowiek trudny

– zachowania trudne

– jak rozmawiać z trudnymi ludźmi

– jak stawić czoło trudnemu człowiekowi

– jak radzić sobie z pośrednią i bezpośrednią wrogością

– jak radzić sobie z osobami biernymi

– jak radzić sobie z osobami niemożliwymi.

Książka jest napisana prostym językiem, treść jest ułożona przejrzyście i logicznie. W każdej chwili można zajrzeć i znaleźć potrzebne porady. Autorka daje tu definicje poszczególnych zagadnień, omawia je z teoretycznego punktu widzenia, ale w każdym przypadku podaje przykłady z życia. Oczywiście znajdziesz w książce sporo metod, technik i sposobów na przeżycie z osobą trudną.

Książka to kompendium wiedzy na ten temat, znajdziesz tu wszystkie informacje, które są potrzebne w codziennym życiu, nie tylko z osobami trudnymi, ale ludźmi w ogóle.

Co ważne, czytając o różnych problemach stwarzanych przez ludzi dowiemy się dzięki pytaniom czy to przypadkiem nie my wyolbrzymiamy różne sytuacje, czy nie robimy z igły widły. Dowiemy się również czy to nasze zachowania nie będą traktowane przez innych jako zachowania trudne, problematyczne. Może się przecież okazać, że to my jesteśmy trudnymi ludźmi, a za takich uważamy tylko innych!

Bardzo praktyczna i przydatna książka. Polecam!

Książka „Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi ” Zobacz>>>

Trener, coach, konsultant, mediator, pedagog, autor książek, kursów i szkoleń Przemysław Pufal

Pokolenie Ja Niezdolni do relacji

„Pokolenie Ja” to książka autorstwa Michaela Nasta. Stała się bestsellerem, została wydana w wielu krajach, również w Polsce.

O czym jest ta książka i dlaczego sprzedała się w tak dużym nakładzie?

Michaela Nast postanowił zająć się swoimi rówieśnikami  (30-40 lat) i oczywiście sobą w kontekście relacji w różnych formach i  z różnymi ludźmi. Już podtytuł mówi wiele co autor sądzi na ten temat: niezdolni do relacji. Wymienia problemy z jakimi borykają się ludzie w relacjach i próbuje dość do przyczyn tych problemów. Od razu napiszę: nie jest to książka naukowa. Nast pisze prostym, przyjaznym językiem. Stawiane tezy ilustruje przykładami z własnego życia, a także życia jego przyjaciół i znajomych. Czyta się lekko, a dzięki przykładom można wiele zapamiętać.

Tematy tych felietonów są różnorodne: miłość, czym ona właściwie jest a jak ją rozumiemy, single i ich filozofia życiowa, spełnianie marzeń a rzeczywistość, niedojrzałość dorosłych ludzi, którzy nie radzą sobie w życiu i chcą na zawsze pozostać dziećmi, relacje męsko- damskie, religia samodoskonalenia, praca a pasja i wiele innych.

Nie oznacza to, że książka jest o wszystkim i o niczym. Autor trzyma się współczesnego życia jego rówieśników. Obraz jaki wyłania się z jego obserwacji nie jest zbyt optymistyczny. Ludzie błądzą w życiu, mają problemy z uczuciami i emocjami, z wzięciem odpowiedzialności za własne i innych życie, nie chcą i nie umieją  tworzyć trwałych związków, inni boją się siebie, innych i życia. Część zjawisk pojawiła się dopiero z wejściem w życiu młodych pokoleń, wychowywanych w zupełnie innym świecie i w innych warunkach, niż pokolenia wcześniejsze. Michaela Nast diagnozuje problemy, ale nie pozostawia czytelnika z nimi, ponieważ próbuje również znaleźć ich rozwiązania.

Ciekawie czyta się te spostrzeżenia i obserwacje bystrego i analizującego życie człowieka. Zachęcam do lektury nie tylko osoby z Pokolenia Ja, ale zarówno młodszych jak i starszych.

Książka Pokolenie Ja Niezdolni do relacji Zobacz>>>

©Przemysław Pufal

Trener, coach, konsultant, mediator, pedagog, autor książek, kursów i szkoleń Przemysław Pufal